Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Dnia 22 czerwca br. o godzinie 11.00
w Przedszkolu w Malechowie odbyła się
Uroczystość z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017.

Oficjalną część rozpoczęła
Pani Dyrektor Wiesława Bartos wraz z nauczycielami
witając przybyłych gości: dzieci, rodziców oraz gościa szczególnego –
Pana Radosława Nowakowskiego, Wójta Gminy Malechowo.

Pani Dyrektor krótko podsumowała cały rok pracy przedszkola. Podziękowała za współpracę Gronu Pedagogicznemu, Radzie Rodziców i wszystkim Pracownikom Przedszkola. Pogratulowała dzieciom sukcesów odniesionych w różnego rodzaju konkursach i turniejach. Podziękowała wszystkim rodzicom, którzy w ciągu całego roku znaleźli czas, by zaangażować się w życie przedszkolne oraz okazali bezinteresowną i życzliwą pomoc.

Następnie Pani Dyrektor wręczyła Dyplomy Przyjaciela Przedszkola. Otrzymali je:

- Państwo Barbara i Arkadiusz Klemba
- Pani Anna Bartosik – Mikulska
- Pani Barbara Klemba
- Państwo Joanna i Andrzej Golikowie
- Pani Iwona Ordak
- Państwo Paulina i Dominik Sobczukowie
- Pan Krzysztof Tomankiewicz
- Pan Rafał Wagner
- Pan Mariusz Małysz
- Pani Justyna Mazur

Dyplom Przyjaciela Przedszkola otrzymali również bibliotekarze z Gminnej Biblioteki Publicznej w Malechowie.

Następnie głos zabrał Wójt Gminy Malechowo, Pan Radosław Nowakowski gratulując całemu Gronu Pedagogicznemu Przedszkola w Malechowie owocnego roku szkolnego. Wójt wyraził swoje uznanie i podziękował za włożony trud w opiekę nad dziećmi. Dzieciom pogratulował edukacyjnych sukcesów, rodzicom podziękował za współpracę, za troskę o rozwój i wychowanie swoich dzieci.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Najpierw zaprezentowały się młodsze dzieci, czyli 3,4-latki z grupy KRASNALI. Zaśpiewały piosenką pt. „Wakacje”. Średniaki, 4,5-latki z grupy PIRATÓW zaprezentowały się w piosence z układem ruchowym pt. „Z piratami w świat”.

I wreszcie nadeszła pora na ostatni występ grupy najstarszej Sów Mądrych Głów. Dzieci rozpoczęły swój występ polonezem, który zatańczyły z wielką powagą. Potem były wiersze i piosenki, m.in. "Pożegnanie", "W mym przedszkolu wesoło było", "Miło płynęły dzionki" i "Goodbye". Wszystko po to, aby uświetnić to wyjątkowe wydarzenie oraz by w pamięci zostały miłe wspomnienia. Przyszedł też czas na pożegnanie i podziękowanie za wspólnie spędzone lata. Były podziękowania dla Pani dyrektor, dla Wychowawczyni, pozostałych nauczycieli oraz dla pomocy nauczycieli i kucharek. Pożegnały się także ze swoimi kolegami i koleżankami z młodszych grup. Nie jednej osobie zakręciły się łzy wzruszenia.

Przyszła kolej na pożegnanie starszaków przez młodsze dzieci. Krasnale i Piraci żegnając swych starszych kolegów życzyli im wszelkiej pomyślności, żeby jak najlepiej się uczyły w szkole, aby miały wielu przyjaciół oraz aby zawsze mieli w pamięci swoje przedszkole. Wręczyli Sowom Mądrym Głowom pamiątkowe laurki, by o nich nie zapomniały.

Po występie rodzice najstarszych przedszkolaków, które od 1 września rozpoczną swą edukację w szkole podstawowej, przygotowali również przepiękne podziękowanie dla Pani Dyrektor Wiesławy Bartos, wychowawczyni grupy Pani Aleksandry Gancarz oraz pozostałych nauczycieli i pracowników obsługi. Każdy bowiem z pewnością dołożył swoją cegiełkę w procesie rozwoju dzieci z najstarszej grupy, Sów Mądrych Głów. Pani Barbara Klemba, przewodnicząca Rady Rodziców i jednocześnie mama 6-letniego Adasia z drżącym głosem, łezką w oku dziękowała za opiekę nad dziećmi, za troskę, trud włożony w wychowanie oraz nauczanie dzieci. Wraz z Panią Aleksandrą Krótką i Beatą Kępską wręczyły na ręce Pani Dyrektor piękne kwiaty i upominek. I znów wzruszenie wzięło górę…

Dalsza część uroczystości zakończenia roku szkolnego przebiegała w poszczególnych salach przedszkolnych. Tam nauczycielki pożegnały się indywidualnie z każdym ze swoich wychowanków, wręczyły pamiątkowe dyplomy, książki oraz słodkości. W każdej grupie wszyscy żegnali się z łezką w oku. U starszaków było ich chyba najwięcej. Ciężko się rozstawać, jednak nadszedł czas na to, by zrobić kolejny krok ku samodzielności.

Wszystkim dzieciom i rodzicom życzymy udanych,
pełnych przygód, pogodnych wakacji i efektywnego odpoczynku,
natomiast dodatkowo 6-latkom udanego startu w szkole
zaś rodzicom starszaków wiele cierpliwości i siły,
by wspierać swoje dzieci w tym kolejnym etapie ich życia.

WSZYSTKIEGO DOBREGO
I DO ZOBACZENIA PO WAKACJACH!!!

Relacja 2017-06-23, 21:15 | autor: Przedszkole Malechowo